قوانینی برای بررسی پروفایل فریلنسرها: بهترین فریلنسر را انتخاب کنید.

بررسی پروفایل ده ها فریلنسر به نظر کار خسته کننده ای می رسد.  در این مقاله قصد داریم قوانینی را بیان کنیم که استفاده از آن ها می تواند فرایند بررسی و جستجوی پروفایل فریلنسرها را ساده تر کند:

 

۱- زمانی که در حال بررسی پروفایل فریلنسرها هستید، سعی کنید مهارت ها و تجربیات فرد را در مورد پروژه های مشابه مورد بررسی قرار دهید. اگر پروژه ای در سایت کاروبسپار ثبت شده است می توانید بر روی شغل مورد نظر کلیک کنید و توضیحات آن را به دقت بخوانید. به عنوان مثال اگر به دنبال استخدام یک توسعه دهنده Php هستید می توانید پروژه های مشابه را مطالعه کنید و از  فریلنسرهای با تجربه استفاده کنید.

 

۲- سابقه کاری فریلنسر را بررسی کنید و نظرات کارفرماهای دیگر را مطالعه نمایید. برخی از مواقع کارفرماها بیشتر بر روی  مهارت های ذکر شده و نمونه کار اکتفا می کنند و بازخورد افراد را مد نظر قرار نمی دهند. این موضوع  در انتخاب یک فریلنسر خوب بسیار مهم خواهد بود. نگاه کردن به سابقه کاری فریلنسر و بازخوردهایی که در پروفایل فرد وجود دارد بسیار ارزشمند است. با اینحال اگر فرد مورد نظر در سایت ما تجربه زیادی  نداشته باشد، بررسی رزومه و درخواست نام کارفرماهای قبلی می تواند موثر باشد. شما می توانید نام شرکت، تلفن یا آدرس ایمیل را دریافت کنید و با کارفرماهای قبلی فریلنسر ارتباط برقرار کنید.

 

۳- بازخوردها و سابقه کاری را برای مشتریان تکراری نگاه کنید. اگرچه این موضوع را نمی توان برای مستثنی کردن افراد مورد استفاده قرار داد اما داشتن کارفرمای تکراری  نشان می دهد که فریلنسر می تواند نیازها و انتظارات افراد را برآورده سازد . حتی اگر کارفرما فریلنسر مورد نظر شما را چندین بار استخدام نکرده است باز هم به دنبال نشانه هایی برای استخدام احتمالی و دوباره بگردید.  به  عنوان مثال ممکن است یک کارفرما از عبارت هایی همچون” حتما از ایشان در کارهای بعدی استفاده خواهم کرد” بهره برده باشد. داشتن مشتری تکراری همیشه نشانه خوبی است.

 

۴- شما باید کارهای بیشتری برای یافتن فریلنسر مورد نظر خود انجام دهید. جستجوی پروفایل کافی نیست.  اگر امکان پذیر بود با فرد مورد نظر مصاحبه کنید.  شما نمی توانید فریلنسر را تنها از روی پروفایل استخدام کنید. مصاحبه کردن با افراد بسیار مهم است . در فرایند مصاحبه می توان به شخصیت و رفتار فرد پی برد. شما می توانید مهارت های ارتباطی فرد را به هنگام تعامل با او شناسایی کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *