هستند کسانی که هنر و حرفه ای دارند که می‌توانند از طریق دورکاری کسب درآمد کنند اما کمی با واژه دورکار، دورکاری، فریلنسر، فریلنسریگ و… بیگانه‌اند. گروه “کاروبسپار” این زمینه را مهیا کرده است که در این سایت بتوانیم فضایی امن و ساده برای کسب درآمد دورکاران ایجاد کنیم و از طرفی دیگر، فضایی برای انجام پروژه‌های کارفرمایانی که به دلایل مختلف مانند نداشتن تخصص، نداشتن وقت کافی برای گشت و گذار در شهر و پیدا کردن نیروی متخصص و یا نداشتن بودجه‌های هنگفت برای استخدام نیروی متخصص، پروژه‌های کوچک و بزرگشان و ایده‌ها و خلاقیتشان روی طاقچه ذهنشان خاک میخورد.

 

طراحی گرافیکی، برنامه نویسی تحت وب، برنامه نویسی اپلیکیشن تلفن‌های هوشمند، ترجمه، ویراستاری، نویسندگی و… نمونه های بارز از کارهایی است که می‌توان از طریق دورکاری انجام داد. پس اگر شما هم یکی از این هنرها و تخصص‌ها دارید میتوانید در کنار شغل اصلی خود کسب درآمد کنید. ما این تضمین را به شما میدهیم که بعد از مدتی شغل اصلی خود را رها می‌کنید و در منزل خودتان بعنوان فریلنسر مشغول به کار می‌شوید.

 

بدون شک شما هم با یکسری از مشکلات شغل ثابت خودتان را وفق داده‌اید، چشمتان را روی آن‌ها بسته‌اید و سعی می‌کنید به نیمه پر لیوان نگاه کنید، لبخند بزنید و منتظر آخر ماه‌های کذایی شوید که انگار قرار نیست هیچوقت سر و کله‌شان پیدا شود وقتی هم آخرِ ماه می‌شود، همراه با حقوق، مشکلاتتان هم با کت شلواری شیک و موهای مرتب شده روبروی شما رژه می‌روند. حتما پیش آمده است که گاهی اوقات حس کنید و به خودتان بگویید “دارید بیشتر از حقوقی که بطور ثابت میگیرید کار میکنید” یا اینکه ” اگر این مشتری خودم بود کل حقوقم را در یک هفته می‌گرفتم” یا اینکه حتما صبح های زیادی بوده است که با تخت خوابتان برای بلند شدن کشتی گرفته‌اید، یا صبح‌ها چشمتان را کمی باز کنید و ساعت گوشی‌تان را نگاه کنید و یواش بگویید “هنوز ۵ دقیقه دیگه وقت دارم.” آماده شدن برای رفتن به سرکار، هزینه رفت و آمد، منتظر شدن برای رسیدن تاکسی، اتوبوس، مترو و… پول بنزین را هم برای شاغلینی که کمی مایه دارند و خودشان وسیله نقلیه دارند در نظر میگیریم… خب به گمانم پی به عمق فاجعه در شغل ثابت برده‌اید.

 

حالا بیایید اتاق خودتان را دفتر کارتان تصور کنید و خودتان را رئیس خودتان، لذت بخش است نه؟ اینکه برای رسیدن به محل کار لازم نباشد صبح زود از خواب بیدار شوید اینکه لازم نیست برای مرخصی گرفتن از دوماه قبل برنامه‌ریزی کنید و جمله‌هایتان را کنار هم بگذارید تا آقا یا خانم رئیس شاید قانع شود و شما بتوانید برای سفر، کار و یا هرچیز دیگری مرخصی بگیرید.

 

نیاز به سفر دارید؟

 

کار اداری دارید؟

 

یا شاید هم خدای نکرده بیمار شده‌اید!

 

اصلا شاید دلتان خواب میخواهد!

 

به خودتان رحم کنید و برگ مرخصی خودتان را، خودتان امضا کنید شما مستحق مرخصی هستید.

 

ما کسانی را میشناسیم که شب ها تا دیروقت بیدارند و ذهنشان بیشتر و بهتر کار میکند در سکوت، در شب، در کنار لیوانی چای و شاید سیگار (که ما به شما پیشنهاد نمیکنیم، دانشمندان معتقند برای سلامتیتان ضرر دارد) و اینها باعث میشود بازدهی آنها بیشتر شود و خب تمام اینها را فقط زمانی میتوانید تجربه کنید که بعنوان یک فریلنسر (دورکار) در اتاق خودتان مشغول به کار هستید.

 

کار از راه دور بدون شک در هر بازه زمانی به ذهن تمام شما رسیده است اما… با گفتن “مشتری از کجا بیارم” بیخیال آن شده‌اید و کتاب فریلنسرینگ را بسته‌اید گذاشته‌اید زیر تخت! خب سایت کاروبسپار مسئولیت این کار را بر عهده میگیرد. ما مشتری را در مقابل شما قرار میدهیم… حالا شما باید خودتان را نشان بدهید.

 

خب تا اینجای کار لبخند روی لبانتان نقش بسته است و وسوسه شده‌اید همین فردا در اول وقت برگ استعفای خود را روی میز مدیریت شرکت بگذارید و به جمع فریلنسرها بپیوندید. بهرحال هیچ پول درآوردنی آسان نیست بدون شک.

 

حالا بگذارید کمی از کار با سایت کاروبسپار برایتان بگوییم، پروسه کار را که بدانید بهتر تصمیم میگیرید و لبخندتان زیباتر میشود. بهرحال گرفتن مشتری بین این همه نیروی متخصص خودش هنر است، ما کارفرما را به شما معرفی میکنیم و بعد از آن نوبت شماست که چطور میتوانید از بین رقبای خود، کار را از آنِ خود کنید. البته در همین مقاله به شما کمک میکنیم که بهترین راه برای گرفتن کار در پیش بگیرید.

 

 

 

وارد سایت کاروبسپار شوید…

 

بعنوان فریلنسر ثبت نام کنید.

 

تخصص خود را مشخص کنید. در این قسمت کمی به جزئیات پرداخته‌ایم بعنوان مثال اگر گرافیست هستید، در کدام زیر مجموعه گرافیک تخصص دارید؟ طراحی گرافیکی چاپی؟ طراحی رابط کاربری؟ طراحی آیکون؟ و…

 

بعد از ثبت نام و ورود به سایت، ما پروژه‌هایی که کارفرما ها ثبت کرده‌اند را بر اساس، بودجه، تاریخ، پروژه های مرتبط با تخصص شما مرتب کرده‌ایم. بعد از پیدا کردن و انتخاب پروژه‌های مرتبط با تخصصتان وارد حساسترین قسمت پروسه می‌شویم، اینکه شما چه مبلغ و مدتی برای انجام پروژه پیشنهاد میکنید بسیار مهم است. فراموش نکنید گرفتن کار به معنی اتمام پروژه نیست و این تنها نصف راه است و نصف دیگر راه انجام آن است، پس برای گرفتن پروژه پیشنهادات فرا زمینی ندهید و بقول معروف بازار را خراب نکنید. قیمت‌های خیلی پایین و مدت زمان کم هیچ تضمینی برای گرفتن پروژه در بر ندارد و یادتان نرود که شما در قبال انجام پروژه مسئول هستید و باید طبق مبلغ و زمانی که پیشنهاد داده اید پروژه را با موفقیت به اتمام برسانید.

 

پس از تعیین مبلغ و مدت زمان نیاز برای انجام پروژه، شما می‌بایست درصدی از پروژه را بعنوان پرداخت امن از کارفرما طلب کنید این بدین معنی است که کارفرما با توجه به درخواست شما بین ۱۰ – ۵۰ – ۷۵ و یا ۱۰۰  درصد پروژه را برای شما کنار می‌گذارد که شما پس از اتمام موفقیت‌آمیز پروژه براحتی می‌توانید به آن مبلغ دسترسی داشته باشید و این بدین معنی است که امکان اینکه شما کاری را انجام دهید و هزینه‌ای را دریافت نکنید غیرممکن است. و این برای یک فریلنسر بسیار حائز اهمیت است و به فریلنسر قوت قلب می‌دهد که دردسرهایی مانند “گرفتن هزینه خدمات” را ندارد و ما این کار را برای شما راحت کرده‌ایم. پس یادتان باشد که حتما قبل از شروع پروژه مقداری از مبلغ کل را بصورت پرداخت امن از کافرما بخواهید و از تسویه حساب در آخر پروژه بشدت بپرهیزید. پرداخت امن به معنی واریز پول به حساب شما نیست، بلکه به امانت گذاشتن پول از طرف کارفرما در نزد سایت است که در صورت به پایان رسیدن موفقیت آمیز پروژه، مبلغ پرداخت شده به حساب فریلنسر واریز میشود.

 

یکی دیگر از کارهایی که شانس شما را در گرفتن پروژه ها بالا میبرد، داشتن نمونه کار در ارتباط با تخصص شماست. حتما نمونه کارهایتان را در پروفایلتان قرار دهید و اگر کارفرما از شما نمونه کار مرتبط خواست بدون معطلی این کار را انجام دهید تا کارفرما از تخصص شما مطمئن شود و با خیالی آسوده پیشنهاد شما را قبول کند.

 

این را باید قبول کرد که برای بالا بردن ستاره‌های خود که به نوعی اعتبار شماست و پروژه های بعدی شما با توجه به ستاره‌های شما داده می‌شود گاهی لازم است پروژه‌ها را با قیمت پایین‌تری انجام داد اما بازهم متذکر می‌شویم که قیمتتان منطقی باشد، مطمئنا هزینه درخواستی شما مهمترین ملاک برای انجام پروژه نیست، برخورد شما در طول انجام پروژه، سرعت عمل شما و نیز خلاقیت شما در زمینه تخصصیتان خیلی مهمتر از قیمت پیشنهادی شماست.

 

خب حالا بگذارید کمی هم درباره ثبت پروژه، با کارفرما ها صحبت کنیم… بدون شک سایت کاروبپسار و ماجرای فریلنسرینگ یک بازی برد برد برای کارفرما و دورکار است. جدا از دوری از دوندگی های و فرار از ترافیک و هزینه های جانبی، یکی دیگر از دلایلی که کارفرما با فریلنسر کار میکند هزینه نسبتا پایین آن است. مسلما شما هستید که مبلغی را که برای انجام پروژه تان کنار گذاشته اید را مطرح میکنید و سپس فریلنسرها مبلغ پیشنهادی خود را برای شما ارسال میکنند.

 

نکاتی در ثبت پروژه هستند که در ظاهر کوچک و بی اهمیت به نظر می‌آیند اما با رعایت کردن آن‌ها تاثیر بزرگی در انجام موفقیت آمیز پروژه هایتان می‌گذارد.

 

۱ – توضیحات پروژه: توضیحات پروژه‌هایتان را کامل بنویسید جای هیچگونه سوالی را برای فریلنسر نگذارید، بگذارید فریلنسر با خواندن توضیحات پروژه شما ذهنش درگیر مسئله‌ای دیگر نباشد و سوالی برایش پیش نیاید.

 

۲ – مبلغ پیشنهادی برای پروژه‌تان را منطقی در نظر بگیرید، مطمئنا شما هم پروژه‌هایی را دیده‌اید که شاید با مبلغ پایین کارفرما شوکه شده‌اید و بیشتر شبیه یک جوک برایتان بوده است. اینکار باعث می‌شود فریلنسر اهمیت زیادی به این پروژه ندهد و آن را پروژه مهمی در نظر نگیرد در صورت انجام هم برای آن وقت کافی نمیگذارد. به قول معروف “هرچقد پول بدی آش میخوری”

 

۳ – مدت زمان مورد نظر برای انجام پروژه را در توضیحات پروژه قید کنید. بگذارید فریلنسر از همان ابتدا بداند چقدر باید روی پروژه شما زمان بگذارد و باعث تداخل پروژه هایش نشود.

 

۴ – انتخاب پیشنهاد منطقی: پس از انجام سه مرحله قبل، فریلنسرها برای پروژه شما پیشنهاد ارسال میکنند و حالا وظیفه شما این است که بهترین پیشنهاد کاری را از بین چندین پیشنهاد انتخاب کنید. فریب قیمت‌های پایین را نخورید، قیمت‌های پایین ضمانتی برای کار عالی نیست هرچند که فریلنسرهایی هم هستند که بعلت داشتن وقت آزاد و کافی پروژه‌ها را با قیمت مناسب انجام می‌دهند تا بلکه امتیازات بالایی دریافت کنند. در هنگام انتخاب فریلنسر به امتیازات کسب شده از پروژه های قبلی اهمیت بدهید و نظر کارفرما قبلی را درباره فریلنسر مورد نظر بخوانید.

 

به گمانم راه‌های میانبر برای ثبت و انتخاب فریلنسر، برای کارفرما و نیز دیده شدن و گرفتن کار توسط فریلنسر را به خوبی برایتان توضیح دادم… پس طبق نقشه جلو بروید و از رئیس بودن لذت ببرید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *